Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts


 
KazaloIščiLatest imagesRegistriraj sePrijava

 

 Čarobni napoji

Go down 
AvtorSporočilo
Lori M.
Profesorica
Lori M.


Število prispevkov : 46
Age : 38
Registration date : 17/02/2008

Čarobni napoji Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Čarobni napoji   Čarobni napoji Icon_minitimeNed Feb 17, 2008 6:45 pm

Učilnica čarobnih napojev je v kletnih prostorih. Nima oken, na vsak meter in pol pa je na steni ogenj, ki navidez gori sam od sebe. V njej je ravno prav svetlo za pripravo napojev in pisanje, ogenj pa na stene meče strašljive sence. Tabla, ki je obešena natančno na sredino zadnje stene učilnice, je temno zelene barve, okoli nje pa je ogenj, ki sem je bil že prej omenjen. Celotna učilnica je v zeleno-črni kombinaciji. Na stenah ob strani, med vsakima dvema ognjema, je slika kakšnega znanega učitelja ali izumitelja, ali pa le preučevalca napojev. Na levi strani table je slika trenutne učiteljice, Loreanne Morryann. Desno stran table pa krasi slika njene ljubljenke, mehiške kraljevske smokulje po imenu Sealy.
Nazaj na vrh Go down
Lori M.
Profesorica
Lori M.


Število prispevkov : 46
Age : 38
Registration date : 17/02/2008

Čarobni napoji Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čarobni napoji   Čarobni napoji Icon_minitimeNed Apr 06, 2008 10:42 am

Loreanne je pritekla do vrat učilnice. Nato se je ustavila in trikrat globoko vdihnila. odprla je vrata, in opazila, da ni še nikogar. Z počasnimi in vzvišenimi koraki je stopila do katedra, in se usedla na svoje mesto.
Prvi letošnji šolski dan ... novi učenci prvega letnika, vsi ostali učenci pa dva meseca starejši ... za nekatere je prav komaj čakala, da jih spet vidi, jih nauči česa novega, za druge pa bi bila prav srečna, če bi zboleli za celo šolsko leto, saj jih je bilo tako ali tako nemogoče karkoli naučiti. Še posebej komaj je čakala, da bo imela letošnje šeste letnike (ki jih ima prav to, prvo, uro), saj je bilo v tem razredu kar nekaj izjemnih učenk in učencev, s katerimi je rada poklepetala po pouku.
Preverila je, če so v omari vse potrebne sestavine za napoj, ki ga bodo danes poskusili narediti šestošolci (to uro Spolzgadovci in Drznvraanovci, naslednjo pa še ostala dva domova istega letnika). Seveda je bilo vse na svojem mestu. Učbenike je s elegantnim zamahom palice porazdelila po mizah, in jih s naslednjim zamahom odprla na strani 13. Napoj spominov.
Še enkrat je prebrala poglavje in potem kar brez napoja potonila v spomine. Spomine o njenem prvem letniku. Kako jo je bilo strah, ko je vstopala v to učilnico ... in kako se je bala profesorice ... že takrat si je obljubila, da ne bo nikoli taka.
Potem pa se ji je začel vrteti drugačen film ... Moja prva zagledanost. Prvi poljub. Prvo razočaranje ... On me je le izkoriščal-s mojo pomočjo je poslal slaven na šoli. ˝Zlomil sem ledeno princeso! Najprej sem jo osvojil, ji pokazal ljubezen, in jo zavrgel ... kot staro pero.˝ to so bile njegove besede. Besede, ki jih je pošteno plačal ... na njenih ustnicah se je narisal zasanjan nasmeh, ko je pomislila, kako ga je pronižala pred vso Bradavičarko. O ja, bili so to lepi, boleči, zapeljivi, kruti časi. A sedaj so mimo, in osredotočiti se moram na snov.
Pogledala je na uro, in ugotovila, da je še dobre pol ure do začetka pouka. Vzela je neko knjigo o napojih, in se potopila vanjo.
Nazaj na vrh Go down
 
Čarobni napoji
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Zastrupitve z napoji in rastlinami, 3. nadstropje

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Hogwarts :: Akademija :: Učilnice :: Učilnice-
Pojdi na: